Що відомо про нового тимчасового губернатора
19:15, 18 Березня 2019
![](https://kremen.today/wp-content/uploads/2019/03/av74-650x330.jpg)
Як вже повідомляв КРЕМЕНЧУК TODAY, на Полтавщині звільнено губернатора. Посаду Валерія Головка тимчасово займатиме його заступник Роман ТОВСТИЙ. Що відомо про т.в.о голови ОДА?
Роман Товстий народився 18 червня 1979 року в Решетилівці на Полтавщині. Він – земляк голови Полтавської облради Олександра Біленького. Тому решетилівське “лобі” в керівництві області значно посилило свої позиції.
За першою освітою пан Товстий – вчитель історії та географії. Втім, майже відразу після закінчення вузу він подався в бізнес, досить тривалий час був приватним підприємцем – його бізнес був пов’язаний з сільським господарством, переробкою і продажем сільськогосподарської продукції. А в 2011 році він перейшов працювати менеджером із закупівлі в ТОВ “Кернел-Трейд”, що належить полтавському мільярдерові Андрію Веревському.
У той же час почав активну політичну кар’єру. З 2011 року Товстий займає лідируючі позиції в Полтавській обласній організації політичної партії “УДАР Віталія Кличка”, був кандидатом в народні депутати від “УДАРу” на виборах до Верховної Ради в 2012 році. У квітні 2014 року став заступником голови Полтавської обласної державної адміністрації, ймовірно, не без впливу соратника по “УДАРу”, колишнього нардепа та аграрного міністра, Тараса Кутового.
Сфера його відповідальності – питання агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів, цивільного захисту, дітей, сім’ї, молоді та спорту. А в 2015 році Товстий був обраний депутатом VII скликання Полтавської облради, де увійшов до фракції Політичної партії “Блок Петра Порошенко “Солідарність”.
У 2017 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України і отримав ступінь магістра в сфері управління соціальним розвитком. За період перебування у владі в гучних скандалах помічений не був, у внутрішньопартійних спорах займав виважену позицію. Навіть в період “бунту” фракції БПП в облраді під керівництвом Андрія Песоцького проти Олександра Біленького, Роман Товстий був одним з небагатьох депутатів, які утрималися від протистояння з головою облради.
Роман Товстий одружений і виховує двох дочок: Євгенію і Олександру. Дружина Софія Кочарян працює секретарем судового засідання Ленінського райсуду Полтави.
Проживає новопризначений т.в.о. голови Полтавської ОДА в Полтаві, згідно з реєстром електронних декларацій НАЗКу, в квартирі площею 48 кв.м., яка належить Жанні Кравченко. У власності сім’ї Товстого є дві земельні ділянки – у Полтаві і в с. Щербані Полтавського району.
Дружина є власницею недобудованого будинку площею 238 кв. м. в Полтаві. 13 грудня 2018 року Кочарян Софія стала володаркою чотирьох соток землі в Полтаві.
У 2017 році Роман Товстий задекларував три автомобілі і автопричеп. Серед автопарку нового керівника Полтавщини: CHRYSLER WRANGLER, 1990 г. в .; VOLKSWAGEN TOUAREG, 2011 р в. і Mercedes-Benz GLA 180 2017 р.в.
Впродовж 2017 го Роман Товстий отримав 214 251 грн заробітної плати за основним місцем роботи, а його дружина – 70 603 грн зарплати і 450 000 долл доходу від відчуження рухомого майна, ймовірно автомобіля FIAT 500 L. Тоді ж Товстий вказав серед грошових активів 90 000 доларів США готівкою та 55 000 доларів США він позичив іншим особам. Його дружина задекларувала 45000 доларів США готівки і 20 000 доларів США позики.
За 2018 рік в.о. голови Полтавської ОДА декларацію поки не оприлюднив, передає BusinessInformationNetwork.