Кременчуцькі паралімпійці здобули медалі на Чемпіонаті України

142
Майбутня учасниця чемпіонату Світу у Лондон Наталія Кобзар з головним тренером збірної України Андрієм Фатєєвим

Із Чемпіонату України з легкої атлетики серед паралімпійців кременчужани вибороли 4 золотих, 4 срібних та 1 бронзову медалі.

Із  2 по 4 червня у м. Кропивницькому на стадіоні «Зірка» відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів – паралімпійців, у якому взяли участь більше 200 легкоатлетів з 23 областей України.  До складу збірної команди Полтавської області було включено 6 спортсменів з нашого міста.

Запеклою була боротьба у штовханні ядра( змагальний класі F-12), де знову майстру спорту України міжнародного класу Андрію Голівцю (тренери- ЗТУ Віктор Лис та МСУ Дмитро Панчелін)  протистояв колишній наш земляк, а нині черкащанин Роман Данилюк, чемпіон Світу 2015 року та бронзовий призер Паралімпійських Ігор у Ріо-да-Жанейро.

Цього разу, незважаючи на травму, Андрій святкував перемогу і знову став найсильнішим в Україні з результатом 14,98 м, у Романа Данилюка – 14,72м.      Але, за словами головного тренера національної збірної команди України Андрія Фатєва, до Лондона у липні на чемпіонат Світу їде все ж таки Роман, який нещодавно у Парижі на черговому етапі IPC Athletics Grand Prix – офіційних міжнародних  змагань з легкої атлетики показав результат 15,70 м.

У штовханні ядра (змагальний класі F-13) першорозрядник Віктор Рудаков (наставник, МСУ Дмитро Панчелін)  отримав срібну медаль, випередивши полтавчанина Володимира Пономаренка.

Тетяна Білик

У штовханні ядра (змагальний клас F-20) 17-тирічний випускник ВПУ №7, КМСУ Олександр Яровий (наставник- ЗТУ Юрій Щипець) став срібним призером, офіційно  виконавши з великим запасом норматив майстра спорту України, попереду нього тільки цьогорічний чемпіон Світу за версією ІNAS Максим Коваль з Черкащини.

У цьому ж виді програми (змагальний клас F-20) серед жінок першорозрядниця Тетяна Білик , підопічна тренера-викладача Кременчуцької філії «Інваспорту» Ірини Зикової, завоювала   бронзову медаль. При цьому вона встановила новий рекорд Полтавської області.

Інший вихованець Ірини Зикової, майстер спорту України Владислав Косюк у змагальних  класах F,Т-35 став чемпіоном України зі стрибків у довжину з результатом світового рівня, але, нажаль, цього виду програми у його змагальному класі на чемпіонаті Світу немає, також у нього дві срібні медалі у бігу на дистанціях 100 та 200 м.

Найбільш вдало з кременчужан виступила на чемпіонаті лідер Полтавської збірної – МСУМК Наталія Кобзар, підопічна Ірини Зикової та Ганни Печко. Вона  стала чемпіонкою України у змагальному класі Т-37 з новим рекордом України -13.46 сек у бігу на 100 м, а також повторила свій успіх у повній мірі і у бігу на 200 м (28,03 сек- новий рекорд України). Наталія єдина буде представляти Полтавщину та Кременчук на чемпіонаті Світу у Лондоні.

Таким чином кременчужани завоювали у Кропивницькому 4 золотих, 4 срібних та 1 бронзову медаль. Всього збірна Полтавської області має на цих змаганнях у своїй скарбниці 18 медалей – 7 золотих, 6 срібних та 5 бронзових.