ХК Кременчук з розгромним рахунком долає Донбас і стає лідером УХЛ

199
av

ХК Кременчук знову обіграв Донбас (Донецьк) в центральному матчі 30-го туру Української хокейної ліги. У центральному матчі туру тренерський штаб ХК Кременчук виставив ті ж поєднання ланок, що і в минулій виїзній грі з Донбасом 18 січня, в якій команда Дмитра Підгурського здобула впевнену перемогу (3: 0). А ось наставник Донбасу Анатолій Степанищев, навпаки, вніс кілька змін.

Суперники розпочали гру досить обережно, і перший шанс відкрити рахунок в поєдинку отримав Донбас — Олексій Мельников залишив Кременчук в меншості. Втім, реалізувати чисельну перевагу гості не зуміли, хоча й нанесли кілька хороших дальніх кидків.

Рахунок був відкритий на 13-й хвилині при грі в рівних складах. Віталій Кирющенков провів шайбу по лівому борту і віддав передачу з-за воріт на Артема Гніденко, який в дотик пробив Богдана Дьяченко — 1: 0.

Буквально через пару змін Ілля Коренчук дивом не влучив у порожні ворота розгублених гостей, а на 17-й хвилині білоруський форвард виступив асистентом для Сергій Кузьмика, який завершив розгонисту контратаку господарів, переправивши шайбу між щитків Дьяченко — 2: 0.

Після перерви Донбас змінився на краще, і протягом декількох хвилин практично не випускав Кременчук зі своєї зони. Як наслідок, на 22-й хвилині Микита Буценко закрив передачу Євгена Никифорова на п’ятачку і скоротив розрив в рахунку до однієї шайби, а потім Донбас не реалізував більшість.

Ближче до середини періоду гра вирівнялася, а темп матчу став рваним через постійні вилучення та зупинки.

Старт третього періоду ознаменувався двома сутичками. Спершу стосунки вирішили з’ясувати Максим Слиш і Олег Шафаренко, а за хвилину біля воріт Едуарда Захарченко Денис Ісаєнко зіткнувся з Віталієм Лялько.

Розмін вилученнями зіграв на користь господарів — Донбас незабаром відхопив ще одне вилучення і залишився втрьох проти четвірки кременчужан. Розіграш більшості на цей раз вдався — Сергій Кузьмик отримав передачу від Андрія Башко, і всадив шайбу в сітку з правого кола вкидання — 3: 1.

Донбас ще намагався повернутися в гру, але помилка Дьяченко після дальнього кидка Артема Гніденко деморалізувала донеччан — 4: 1.Пятая шайба у воротах Донбасу побувала всього через 30 секунд. Гості попливли й спробували струснути себе бійкою — Віталій Лялька зчепився з захисником Кременчука Віталієм Андрейківим, але і це не допомогло гостям — Юрій Петранговський довів рахунок до розгромного — 6: 1.

У складі Кременчука слід відзначити чергову, дев’яту поспіль, перемогу в УХЛ воротаря Едуарда Захарченко, який в цих дев’яти матчах пропустив всього чотири (!!!) шайби і оформив п’ять шатаут.

Тепер у двох лідерів регулярного чемпіонату УХЛ по 78 очок, але Кременчук обійшов донеччан за особистими зустрічами. Донбас програв Кременчуку другий матч поспіль і втретє в чотирьох очних зустрічах. В цілому в семи зіграних матчах цього сезону чотири рази сильніше виявлявся Кременчук і тричі святкував перемогу Донбас.

15 лютого суперники знову зіграють один з одним в Кременчуці, і це буде остання зустріч суперників в регулярці. Вона ж стане визначальною у боротьбі за перше місце, повідомляє Спортарена.

Матчі хокейного чемпіонату України в Кременчуці (розклад)