Дохід у вигляді вартості успадкованого майна необхідно задекларувати

340
нет комментариев
wpid-20150415200437337.jpg

Не є рідкістю випадки, коли громадяни, в тому числі і неповнолітні діти, отримують подарунки чи спадщину у вигляді нерухомого або рухомого майна, коштів готівкою чи на рахунках у банку, тощо. Виникає питання: чи потрібно декларувати такий дохід та сплачувати податок до бюджету?

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що вартість отриманих подарунків оподатковується так само, як і спадщина, за ставками 15 % або 17 %.

У випадку отримання спадщини чи дарунку неповнолітніми дітьми, грошові зобов'язання виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі (п. 99.2 статті 99 Податкового кодексу України).

Скористатись нульовою ставкою можуть тільки члени сім’ї першого ступеня споріднення, які успадковують будь-яку власність (окрім випадків, коли або спадкоємець або спадкодавець є нерезидентом). Такими є батьки, чоловік, або дружина, діти, в тому числі, усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення та сплачують податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5 відсотків.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 17 відсотків.

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкової інспекції за місцем реєстрації платника (місцем проживання). Податок зазначений в декларації сплачується до 1 серпня поточного року.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Швейцарія допоможе реформувати медицину на Полтавщині

Україна отримала грант від Світового банку і Швейцарського