Перелік осіб, які платять або за яких сплачується єдиний внесок

424
нет комментариев

Хто є застрахованими особами?

Застрахована особа у значенні, встановленому п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ, — це фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку ЄСВ.

Перелік застрахованих осіб наведений у пп. 2-14 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ. Далі розглянемо кожний пункт докладніше.

Працівники — громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана ВРУ) та особи без громадянства, які працюють на умовах трудового договору:

— на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб та в інвестора (оператора) за угодою про розподіл продукції (абзаци 2 та 8 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ);

— у фізичних осіб — підприємців на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством (абзац 3 пункту 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ);

— у фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та в інших фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) (абзац 4 пункту 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ).

Фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, зазначених в абзаці 2 пункту 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, чи у фізичних осіб — підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, за цивільно-правовими договорами.

ФОП, які виконують такі договори за видами їхньої діяльності, що відповідають відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, до цього пункту не відносяться.

Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Оскільки ці особи є застрахованими особами, і водночас особи, які укладають з ними ЦПД на виконання робіт або надання послуг за видами їх підприємницької діяльності, позбавлені обов`язку сплачувати за них ЄСВ, вони сплачують ЄСВ самі за себе.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності. Ці особи так само мають сплачувати ЄСВ за себе, як і ФОП.

Громадяни України, які працюють у розташованих за межами України дипломатичних представництвах і консульських установах України, філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах підприємств, установ та організацій (зокрема міжнародних), утворених відповідно до законодавства України (якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України). Громадяни України та особи без громадянства, які працюють у дипломатичних представництвах і консульських установах іноземних держав, філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах іноземних підприємств, установ та організацій (зокрема міжнародних), розташованих на території України.

Особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об`єднаннях громадян та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на такій посаді.

Працівники воєнізованих формувань, гірничорятувальних частин незалежно від підпорядкування, а також особовий склад аварійно-рятувальної служби, утвореної відповідно до законодавства на постійній основі.

Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу.

Батьки — вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Особи, які отримують допомогу з тимчасової непрацездатності, перебувають у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами й отримують допомогу у зв`язку з вагітністю та пологами.

Особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України, органах Міністерства внутрішніх справ України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.

Особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини.

Один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Поліція розпочала кримінальне провадження у справі нападу на суддю Гольник

Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею хуліганство із