Для виправлення помилок у податковій накладній виписується розрахунок коригування

8731
нет комментариев

Не успели зарегистрировать налоговую накладную, прошло 18 дней. Теперь просят корректировку. Какую делать корректировку и где можна найти образец?

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом МФУ від 22.09.2014 р. № 957. В тому числі цим наказом затверджена форма розрахунку коригування (додатка 2 до податкової накладної).

Згідно п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, у разі здійснення коригування сум податкових зобов`язань згідно ст. 192 ПКУ, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ, постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Далі, у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. При цьому не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Згідно п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:

– ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної;

– для платників податку, що застосовують касовий метод, – ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Тобто податковий кредит з ПДВ з 01.01.2015 р. залежить від факту реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо цей факт настав до спливу 180 (60) календарних днів з дати складення податкової накладної.

Статею 120-1 ПКУ визначено відповідальність для постачальника, який невчасно зареєстрував податкову накладну. Розмір штрафів залежить від того, на яку кількість днів було порушено 15-денний термін реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Отже, ПКУ не забороняє реєстрацію податкових накладних з порушенням встановленого строку 15 днів, а навпаки, припускає таку можливість, хоча і з штрафними санкціями.

Нагадаємо, що при цьому покупець може включити до податкового кредиту податкову накладну, що зареєстрована протягом 180 (60) днів після її складення.

Отже, ви можете зареєструвати податкову накладну протягом 180 днів з дати їїх складення (зі сплатою штрафних санкцій, зазначених в ст. 120-1 ПКУ), а ваш покупець зможе включити її до податкового кредиту пртягом 180 (60) днів. Якщо у вас є необхідність відкоригувати свої податкові зобов’язання згідно ст. 192 ПКУ, вам потрібно виписати розрахунок коригування (додаток 2) до податкової накладної. Розрахунок коригування також використовується для виправлення помилок у податковій накладній (див. п. 21 Порядку заповнення податкової накладної).

Зауважимо також, що штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, якщо реєстрація здійснена у проміжку з 16 по 30-й календарний день включно (з дати складення податкової накладної або розрахунку коригування), за умови, якщо податкова накладна або розрахунок коригування складені в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року, не застосовується (див. п. 35 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ). Тобто вищевказані документи, складені у період з 01.02.2015 по 31.06.2015 включно, можна реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 30 днів з дати їх складання без штрафних санкцій. Нажаль, на документи, складені у січні 2015 р., ця норма не поширюється.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Мешканців Полтавщини попередили про сильний туман

Вночі та вранці 18 листопада по Полтавській області очікується туман видимістю