Розмір допомоги по вагітності залежить від страхового стажу

211
нет комментариев

Працівниця протягом 5 років безперервно працює на основному місці роботи, паралельно також виконує роботу на інших підприємствах за сумісництвом. Наразі за сумісництвом працівниця працює на підприємстві 5 календарних місяців з окладом 4000 грн, куди перейшла працювати з іншого підприємства, де теж працювала за сумісництвом. При зміні роботи перерв не було. З 2 лютого дана працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Яким буде розмір допомоги по вагітності та пологах у світлі ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», виплачений з підприємства, на якому вона працює за сумісництвом, якщо час її роботи на цьому підприємству становить не 6, а 5 календарних місяців? Яким буде розмір допомоги по вагітності та пологах у світлі ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», виплачений з підприємства, на якому вона працює за сумісництвом, якщо час її роботи на цьому підприємству становить не 6, а 5 календарних місяців?

З 01.01.2015 р. Закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) викладено в новій редакції. Згідно ч. 4 ст. 19 цього закону застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по вагітності та пологах виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Згідно ч. 1 ст. 21 Закону № 1105 страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа, зокрема, підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо працівниця просто змінила одне місце роботи на інше без перерви в роботі, то це не вплине на розмір її допомоги по вагітності та пологах, адже страховий стаж не переривався. Розмір допомоги залежить від страхового стажу, а не від часу роботи на певному підприємстві. Отже, суму допомоги можна буде розраховувати виходячи з фактичної оплати праці на роботі за сумісництвом, яка розрахована виходячи з окладу 4000 грн.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У неділю кременчужани гратимуть з горішньоплавнівцями

У неділю, 24 листопада, в Горішніх Плавнях на