Помилкову накладну можна відкоригувати

2614
нет комментариев

Від контрагента надійшла зареєстрована податкова накладна в електронному вигляді, але вона містить помилки в обов`язкових реквізитах (адресі). Яким чином діяти в такій ситуації?

У запитанні сказано, що помилка в податковій накладній пов`язана із обов`язковими реквізитами. Зауважимо, що до таких обов`язкових реквізитів як адреса, згідно пп. “ґ” п. 201.1 ПКУ, належить місцезнаходження юридичної особи – продавця або податкова адреса фізичної особи – продавця, зареєстрованого як платник податку. Проте, у п. 7 Порядку № 957 сказано, що порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права отримувачу покупцю на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту. А п. 6 Порядку № 957 вимагає зазначати у податковій накладній реквізит “Місцезнаходження (податкова адреса) постачальника (продавця)” та “Місцезнаходження (податкова адреса) отримувача (покупця)”. Адреси вказуються з урахуванням вимог ст. 45 ПКУ та ст. 29, 93 ЦКУ (адреса, яка зазначена у відомостях, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).

З 01.01.2015 р. п. 192.1 ПКУ допускає у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної складати розрахунок коригування (додаток 2, затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. № 957 “Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної”). Якщо виправляється помилка, яка не пов`язана із зміною суми компенсації в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. Увага, виправити такі реквізити податкової накладної як дата складання та порядковий номер Порядком № 957 не дозволено.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних. І як показує практика, виправити у розрахунку коригування лише дані заголовної частини податкової накладної, зокрема адресу, без заповнення вартісних показників через Єдиний реєстр податкових накладних не вдається (офіційних роз`яснень наразі немає). Відповідно, щоб мати можливість здійснити виправлення, постачальнику доведеться у розрахунку коригивування відобразити правильні дані заголовної частини (шапки), кількісні та вартісні показники відобразити з мінусом, а наступна строка буде містити аналогічні показники з плюсом.

Таким чином, розрахунок коригування до певної податкової накладної (про що зазначається у заголовній частині) буде містити виправлені, вірні дані, зокрема адресу. Якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється постачальником.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Мешканців Полтавщини попередили про сильний туман

Вночі та вранці 18 листопада по Полтавській області очікується туман видимістю