Ніяких змін щодо методів оцінки списання запасів не відбувалося

875
нет комментариев

Чи дійсно відмінили середньозважену при списанні товару? Чи тільки ФІФО, ЛІФО та ідентифіковану вартість?

Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон № 71) повністю змінено визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (нова редакція ст. 134 ПКУ). Тепер об’єкт оподаткування – це прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування «бухгалтерського» прибутку, який підлягає оподаткуванню, на всі різниці, які виникають у підприємства відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ. «Бухгалтерський» прибуток – це фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), який визначений у фінансовій звітності платника податку на прибуток відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності в залежності від того, які стандарти застосовує такий платник податку (далі – фінрезультат до оподаткування).

Отже, першим завданням при оподаткуванні прибутку буде визначення «бухгалтерського» прибутку до оподаткування. Операція зі списання товару впливає на такий прибуток, якщо списується собівартість проданого товару або продукції, а також якщо запаси списуються на витрати поточного періоду.

Згідно п. 16 П(С)БО 9 «Запаси», затвердженого наказом МФУ від 20.10.1999 № 246, при відпуску запасів у виробництво, з виробництва, продажу та іншому вибутті оцінка їх здійснюється за одним з таких методів:

ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів;

середньозваженої собівартості;

собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО);

нормативних затрат;

ціни продажу.

Для всіх одиниць бухгалтерського обліку запасів, що мають однакове призначення та однакові умови використання, застосовується тільки один із наведених методів.

Метод ЛІФО не застосовується в бухобліку з 18.12.2004 року.

Податковий облік з податку на прибуток за правилами, що діяли з 01.04.2011 р. по 31.12.2014 р., також передбачали застосування тих самих методів оцінки запасів, що і в бухгалтерському обліку – див. п. 140.4 ПКУ.

Отже, по суті ніяких змін щодо методів оцінки списання запасів не відбувалося з 18.12.2004 року, коли було відмінено метод ЛІФО.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Справу головного обласного митника спрямували до суду

До суду скеровано обвинувальний акт щодо начальника Полтавської