Податковий кредит з ПДВ з 1 січня 2015 р. залежить від факту реєстрації податкової накладної

1833
нет комментариев

Постачальник оформив неправильно податкову накладну і її зареєстрував в єдиному реєстрі,далі оформив розрахунок коригувань і зареєстрував (дата виписки накладної 06.01.2015 р., коригування 23.01.2015 р.). Хотів знову виписати правильну податкову 06.01.2015 р.,але вже програма не дає змоги її зареєструвати, пише що вже пройшло 15 днів. Як поступити правильно, щоб не втратити податковий кредит?

Вирішення проблеми, що описана у запитанні, залежить від того, якої саме помилки припустився постачальник, та чи була вона виправлена в результаті виписки розрахунку коригування.

Так, якраз з 23.01.2015 р. діє нова редакція пункту 21 Порядку заповнення податкової накладної (що затверджений наказом МФУ від 22.09.2014 р. № 957), яка введена наказом МФУ від 23.01.2015 р. N 13. Згідно цієї редакції «у разі здійснення коригування сум податкових зобов`язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної».

Далі, у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. При цьому не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Якщо у вашому випадку помилка була виправлена вищевказаним чином, то ви не втрачаєте право на податковий кредит.

Якщо ж помилку не виправлено, а також у загальних випадках, слід зважати на таке: згідно п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:

– ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної;

– для платників податку, що застосовують касовий метод, – ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Тобто податковий кредит з ПДВ з 01.01.2015 р. залежить від факту реєстрації податкової накладної, якщо цей факт настав до спливу 180 (60) календарних днів з дати складення податкової накладної.

Статею 120-1 ПКУ визначено відповідальність для постачальника, який невчасно зареєстрував податкову накладну. Розмір штрафів залежить від того, на яку кількість днів було порушено 15-денний термін реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Отже, ПКУ не забороняє реєстрацію податкових накладних з порушенням встановленого строку 15 днів, а навпаки, припускає таку можливість. Нагадаємо, що при цьому покупець може включити до податкового кредиту податкову накладну, що зареєстрована протягом 180 (60) днів після її складення.

Тому програмне забезпечення, яке не дає змоги зареєструвати податкову накладну після 15 днів встановленого строку, не відповідає чинним нормам ПКУ. З цього приводу радимо вашому постачальнику звернутися до постачальника програмного забезпечення, та у разі необхідності, оновити програму.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

З’вилися подробиці жахливого вбивства у Кременчуці

Як передавав КРЕМЕНЧУК TODAY, у Кременчуці 53-річна жінка розчленувала