Звітним періодом спрощенця І або ІІ групи є календарний рік

198
нет комментариев

Перехід з єдиного податку на загальну систему був з 01.07.2014 р (декларація з ЄП за 1-е півріччя здана). Чи потрібно подавати ще річну декларацію з ЄП?

Для отримання правильної відповіді слід взяти до уваги на якій групі ЄП була фізична особа до переходу на загальну систему оподаткування. Тому що згідно п. 294.1 ПКУ звітним періодом для платників єдиного податку першої, другої груп є календарний рік. Для платників єдиного податку третьої групи звітним періодом є календарний квартал. Власне від цього і залежить коли закінчується податковий період. За п. 294.2 ПКУ податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Відповідно, якщо фізособа перебувала на сплаті ЄП третьої групи і подавала декларацію платника єдиного податку поквартально, поданої декларації за півріччя достатньо. Адже за п. 46.3 ПКУ: ”Якщо згідно з правилами, визначеними цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. У такому разі річна податкова декларація не подається”.

У випадку застосування спрощеної системи перебуваючи на першій або другій групі, звітним періодом є календарний рік. У цьому випадку підприємцю, який перебуває на загальній системі за нормами ПКУ слід подати декларацію платника єдиного податку за наслідками 2014 року. Крім цього, враховуючи статус підприємця, який перебуває на загальній системі оподаткування, буде подаватись декларація про майновий стан і доходи за результатом діяльності 2014 року.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Стрілець – залагодіть фінансові питання, Водолій – не перевтомлюйтесь

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –