Зменшений ЄСВ може застосовуватись до нарахованих доходів за січень 2015 р.

213
нет комментариев

Чи можна уже з січня використовувати 0,4 коефіцієнт по ЄСВ, якщо всі вимоги виконані? Чи достатньо наказу по підприємству про підвищення окладу?

Вимоги п. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014р. № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, діють з 01.01.2015 р. Тому знижувальний коефіцієнт для зменшення ставки ЄСВ при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами при виконанні зазначених у Законі № 77 вимог може застосовуватись до нарахованих доходів за січень 2015 року.

Перш за все підприємству слід визначити:

– загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ за 2014 рік;

– середню заробітну плату за 2014 рік.

Для розрахунку коефіцієнта для зниження ставки ЄСВ (для отримання права на це) слід визначити середню заробітну плату по підприємству, яка збільшилася мінімум на 30 % у порівнянні з середньою заробітною платою за 2014 рік. Крім того, середня заробітна плата по підприємству повинна складати не менше трьох мінімальних заробітних плат (не меньше 3654 грн). На сьогодні не має офіційних роз`яснень, як визначати середню заробітну плату по підприємству. Наразі це можна зробити скориставшись Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01 2004 р. №5). Аналогічне посилання є у ч. 5 п. 4.3 Інструкції № 455, затвердженої наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №455 “Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування”).

Отже, відповідність виконання вимог для права на зниження ставки ЄСВ роботодавцю потрібно перевіряти щомісяця (кожний місяць порівнювати із показниками 2014 року). Тому, одного наказу по підприємству про підвищення окладу буде недостатньо.

Якщо зміни окладів пов`язані зі зміною штатного розкладу, керівником підприємства складається наказ про такі зміни, потім слід видати наказ про затвердження нового штатного розкладу. Згодом на підставі додаткової угоди до трудового договору видається наказ про підвищення окладу.

Відповідно, підприємству окрім кадрових документів, для визначення права на застосування зниженої ставки ЄСВ, слід провести ще ряд розрахунків та оформити ряд документів.

Проте зауважимо, що у ВРУ зареєстровано законопроект № 1863 від 27.01.2015 р. щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, який дасть можливість багатьом роботодавцям скористатися зниженим коефіцієнтом для ставки нарахування ЄСВ.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

В області фіксують нові випадки гепатиту

У період з 11 по 18 листопада на