Підприємці звітують за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року

181
нет комментариев

Фізособа-підприємець з 01.10.2014 р. перейшла із загальної системи на єдиний податок, декларацію про майно за 3 квартал 2014 подала. Чи потрібно подавати ще і річну декларацію?

Недивлячись на той факт, що підприємець є платником ЄП він зобов`язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року — до 09.02.2014 року. Такий висновок зроблений на підставі п. 177.5 ПКУ, в якому сказано що звітуються підприємці за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року. Тому підприємець враховуючи умови запитання буде звітуватись за 2014 рік за результатами діяльності двох систем оподаткування.

Зауважимо, що на практиці доволі часто спираючись на норму п. 46.3 ПКУ помилково роблять висновок, що за таких умов, як зазначено у запитанні декларація про майновий стан і доходи за рік не подається і достатньо поданої декларації за квартал (півріччя). У 46.3 ПКУ сказано: “Якщо згідно з правилами, визначеними цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. У такому разі річна податкова декларація не подається”. Проте, підприємцем на загальній системі оподаткування декларація не складається наростаючим підсумком поквартально, відповідно у цьому випадку звітним періодом є календарний рік.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – пам’ятайте про обіцянки, Риби – день дивовижного везіння

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –