Спрощенець, який надає послуги інженерного дизайну, повинен застосовувати РРО

195
нет комментариев

Підприємство – платник єдиного податку здійснює діяльність згідно КВЕДів 41.20 та 71.12, розрахунки в основному проводяться через поточний рахунок, а за послуги (71.12) інколи проводяться готівкові розрахунки із застосуванням касових ордерів. Чи повинно таке підприємство застосувати РРО?

Справді раніше (до 01.01.2015 р.) згідно п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовувались. З 01.01.2015 р. п. 1 ст. 9 згаданого закону зазнав змін. З переліку, яким дозволено застосовувати касові ордери замість РРО, зникла згадка про надання послуг. Враховуючи такі зміни, можна зробити висновок, що планику ЄП, який надає послуги інженерного дизайну та консультаційні послуги в області проектування, при розрахунках готівкою слід проводити таку операцію через РРО.

Щоправда п. 9 розділу ІІ Прикінцевих положень зазначеного закону зазначає: “Тимчасово до 1 липня 2015 року суб`єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку”. Проте від себе можемо порадити платнику ЄП скористатись п. 2.5 Положення № 637 (Постанова НБУ від 15.12.2004 р. № 637 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”): “Якщо підприємства (підприємці) та фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки без відкриття поточного рахунку шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств (підприємців) або фізичних осіб, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими”. Відповідно можна організувати розрахунки з клієнтами таким чином, щоб кошти вносились до банку готівкою і перераховувались на поточний рахунок платника ЄП.

Зауважимо, у ВРУ зареєстровано законопроект від 13.01.2015 р. N 1718 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій)”, яким пропонується п.1 ст. 9 Закону про РРО доповнити як і раніше словами “та наданні послуг” (потрібно слідкувати за змінами).
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У неділю кременчужани гратимуть з горішньоплавнівцями

У неділю, 24 листопада, в Горішніх Плавнях на