Фізособа – неплатник ПДВ може зареєструвати накладну за певних умов

140
нет комментариев

З 22.01.2015 року фізособа не є платником ПДВ. Як зареєструвати ПН, які виписані до 21.01.2015 року в ЄРПН протягом 15 календарних днів (при реєстрації видає помилку, що продавець на день реєстрації не є платником ПДВ)?

Відповідно до п. 184.6 ПКУ у разі анулювання реєстрації як платника ПДВ останнім звітним періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації. Абзац 10 п. 201.10 ПКУ встановлює граничні терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі складених з 01.01.2015 р. до 21.01.2015 р. Всі податкові накладні, які складені платником у цей період, і з дати виписки яких не пройшло 15 календарних днів можуть підлягати реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи норми п.184.5 ПКУ з моменту анулювання реєстрації особи, як платника ПДВ, особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту та виписки податкових накладних, проте нічого не сказано про обмеження дозволеного терміну реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.

Щоправда зауважимо, якщо анулювання реєстрації здійснювалось за бажанням платника ПДВ, рішення про анулювання реєстрації податковими органами приймається протягом 10 календарних днів від дати подання заяви. Тому у цьому випадку у платника ПДВ була можливість подбати про реєстрацію податкових накладних заздалегідь.

Податкові органи у ЗІР підкатегорія 101.20 повідомляють: ”особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана за останній податковий період подати податкову звітність з ПДВ, з урахуванням граничного терміну, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання, то особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови, що з дати їх виписки минуло не більше 15 календарних днів”.

Нагадаємо, що до 01.01.2015 р. у разі порушення реєстрації ПН продавцем, у покупця була можливість на підставі поданої скарги на постачальника (додаток 8 до декларації з ПДВ) відобразити суми ПДВ у складі ПК. Тепер скористатись таким правом, на жаль законодавством не дозволено. Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми податку, вказаної в ПН, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Міська влада Світловодська погано захищає інтереси міста

КРЕМЕНЧУК TODAY неодноразово повідомляв про катастрофічну ситуацію, що склалася