Суми неустойки, отримані внаслідок невиконання договору, ПДВ не оподатковуються

480
нет комментариев

У зв`язку із запровадженням у ПКУ штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, наша компанія з метою убезпечення себе від ризиків можливих фінансових втрат запровадила обумовлення (застереження) у договорах щодо покладення відповідальності на постачальника (виконавця) договорів у вигляді зобов`язання їх (постачальників чи виконавців) сплатити штраф за несвоєчасну реєстрацію та/чи неправильне оформлення податкових накладних. Чи буде такий штраф базою оподаткування ПДВ?

Якщо йдеться про штрафи, окремо встановлені сторонами договору за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків корегування, які сплачуються порушником не в бюджет, а іншій стороні договору, то таке можливо.

І згідно із п. 188.1 ПКУ, до складу договірної (контрактної) вартості, а отже, бази оподаткування, не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання іншою стороною договірних зобов’язань. Тож, на нашу думку, сума такого штрафу не оподатковується ПДВ.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Показали відео, як випробовували новий крюківський потяг

Крюківський вагонобудівний завод почав випробування нового дизель-поїзда ДПКр3-001.