Підприємці не сплачують ЄСВ і не подають звітність з ЄСВ під час мобілізації, але тільки за себе

172
нет комментариев

Як сплачують ЄСВ підприємці, які мобілізовані під час АТО?

Законом №1275 до Закону про ЄСВ були внесені зміни — а саме додано новий п. 9-2 до розділу VIII Закону про ЄСВ. Він стверджує, що на час проведення АТО, усі платники, зазначені в ст. 4 Закону про ЄСВ, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов`язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов`язків, визначених п. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ, якщо вони не є роботодавцями. Отже, підприємці (незалежно від обраної системи оподаткування) позбавлені під час мобілізації від сплати ЄСВ і подання звітності з ЄСВ, але тільки за себе.

Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи — підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу ДФСУ фізичною особою — підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована фізична особа — підприємець перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв`язку з виконанням обов`язків під час мобілізації, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

А чи не виникнуть до подання зазначених документів в підприємця недоїмка, штрафи та пеня за несплаченими сумами ЄСВ і за неподаною звітністю з ЄСВ під час мобілізації? Ні, якщо навіть податківці і нарахують борг з ЄСВ, вони повинні будуть його відсторнувати.

Якщо у підприємця є хоча б один найманий працівник, він має уповноважити іншу особу (як правило, такого працівника) на період свого перебування на військовій службі:

— на нарахування та виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів,

— на виконання інших обов`язків такого підприємця, визначених ст. 6 Закону про ЄСВ, крім сплати ЄСВ (із зарплати та інших доходів).

ЄСВ, що був нарахований уповноваженою особою з таких виплат, сплачується до бюджету демобілізованою фізичною особою — підприємцем протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована фізична особа — підприємець у заяві, яка подається до органу ДФСУ, зазначає дані про нарахований ЄСВ на суму таких виплат уповноваженою особою протягом строку військової служби фізичної особи — підприємця.

Звітність про нарахований ЄСВ протягом строку військової служби фізичної особи — підприємця уповноваженою особою на суми виплат найманим працівникам та іншим особам подається демобілізованою фізичною особою — підприємцем у порядку та строки, встановлені Законом про ЄСВ, без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених цим Законом.

Зазначимо, що наведені вище правила діють протягом усього особливого періоду, визначеного Законом про мобілізацію (зокрема, ст. 1, ч. 8 ст. 4 Закону про мобілізацію), тобто періоду з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17 березня 2014 року №303 «Про часткову мобілізацію», який набрав чинності 18.03.2014 р., по день закінчення особливого періоду на території України (особливий період включає в себе час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій).
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – контролюйте емоції, Діва – ситуація зміниться на краще

Доброго вечора, шановні читачі. Завтра неділя,17 листопада. Ранок у