На суму орендної плати ЄСВ не нараховується

219
нет комментариев

Чи нараховується ЄСВ на суму орендної плати за договором оперативної оренди, якщо орендодавцем є фізична особа?

Договір оренди — це цивільно-правовий договір, який регулюється главами 58 та 59 ЦКУ. Згідно зі ст. 759 ЦКУ, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Таким чином, договір оренди не є договором на виконання робіт (регулюється главою 61 ЦКУ) або договором на надання послуг (регулюється главою 63 ЦКУ).

Базою для нарахування ЄСВ відповідно до ст. 7 Закону про ЄСВ є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Оскільки договір оренди не підпадає під визначення таких договорів, то на суму орендної плати ЄСВ не нараховується. І хоча Закон про ЄСВ не містить прямої норми, у якій би це зазначалося, саме така позиція ДФСУ наведена на її сайті (у Загальнодоступному інформаційному ресурсі).

Приклад. Підприємство орендує у працівника нежитлове приміщення. Місячна орендна плата становить 20000 грн. Заробітна плата працівника за січень 2015 р. становить 8000 грн. У січні 2015 р. підприємство уклало з цим же працівником цивільно-правовий договір на разові юридичні послуги. Вартість послуг за договором становить 2300 грн.

ЄСВ з працівника утримується таким чином:

із заробітної плати за ставкою 3,6 %: 8000,00 х 3,6 % = 288,00 грн;

із винагороди за юридичні послуги за ставкою 2,6 %: 2300,00 х 2,6 % = 59,80 грн;

з орендної плати ЄСВ не утримується.

Нарахування ЄСВ здійснюється таким чином:

на заробітну плату за ставкою згідно класу професійного ризику 37 % (умовно) : 8000,00 х 37 % = 2960,00 грн;

на суму винагороди за юридичні послуги за ставкою 34,7 % (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ) : 2300,00 х 34,7 % = 798,10 грн;

на суму орендної плати ЄСВ не нараховується.

ЄСВ в сумі 288,00 + 59,80 + 2960,00 + 798,10 = 4105,90 грн має бути сплачений одночасно з виплатою заробітної плати та винагороди за юридичні послуги, але не пізніше 20 лютого 2015 р.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – вислухайте чужу думку, Діва – економія допоможе у фінансах

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –