Транспортно-експедиторські послуги підлягають оподаткуванню ПДВ

455
нет комментариев

При транспортуванні товарів за кордоном (від Білоруського заводу до Білорусько-Українського кордону, станція до якої довезли ж/д транспортом білоруська) підприємство отримало транспортно-експедиторські послуги від нерезидента. Чи обкладаються такі послуги ПДВ? Чи потрібно їх відображати в Реєстрі та Декларації?

За правилами ст. 208 ПКУ, якщо місце постачання послуг є митна територія України, отримувач послуг повинен нарахувати ПДВ. ПЗ з ПДВ нараховуються за основною ставкою податку 20% на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ. Визначити місце постачання транспортно-експедиторських послуг, які постачаються нерезидентом допоможе ст. 186 ПКУ. У запитанні сказано, що транспортно-експедиторські послуги надавались за кордоном, а саме від Білоруського заводу до Білорусько-Українського кордону, враховуючи таку умову можна помилково припустити, що послуги надавались за межами митної території України.

Проте, нажаль у даному випадку слід керуватись пп.”ж” п.186.3 ПКУ, в якому сказано, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання. Оскільки, транспортно-експедиторські послуги отримує резидент, то незалежно від того чи такі послуги надаються на митній території України чи за її межами, вони підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах. Виходить, що недивлячись на фактичне місце надання послуг за межами України в оподаткуванні ПДВ є свої умови. Підтверджує таку позицію питання 9 УПК № 610 (затверджена наказом ДПСУ від 06.07.2012р. № 610).

Отримувач послуг — платник ПДВ на дату виникнення ПЗ з ПДВ ( за п. 187.8 ПКУ діє правило першої події) складає податкову накладну. Така податкова накладна з 01.01.2015 р. підлягає обов`язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Датою виникнення права на ПК для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України, згідно п. 198.2 ПКУ є дата складення платником ПДВ податкової накладної, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПЗ за такою операцією включаються до декларації з ПДВ і відображаються у рядку 7, у рядку 12.4 декларації відображається ПК з ПДВ (з метою використання у межах господарської діяльності платника).

Зауважимо, що з 01.01.2015 р. платники ПДВ ведуть реєстр документів, зазначених у пп. «а» — «в» п. 201.11 ПКУ (документи за якими визнається податковий кредит без податкової накладної). Податкова накладна, складена відповідно до п. 208.2 Кодексу та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних у реєстр не вноситься. З 01.01.2015 року платники ПДВ не подають в електронному вигляді контролюючим органам копії реєстрів виданих та отриманих ПН. З цієї дати п. 201.6 ПКУ, який зобов`язував це робити виключено.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Оставте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Так же по теме

Соціологія довела – Тимошенко об’єднує Україну

Останні соціологічні дослідження засвідчили, що Тимошенко зберігає найбільш