ЄСВ для роботодавців встановлюється у відсотках до зарплати працівників відповідно до класів профризику

198
нет комментариев

Директор ООО – пенсионер, который одновременно является также и учредителем данного ООО, работает по совместительству по 4 часа в рабочие дни, т.е. эта работа не является его основным местом работы. Если с 01.01.2015 выполняются все необходимые условия для применения понижающего коэффициента (не ниже 0,4) к начислению на ФОТ, то как будет начисляться ЕСВ на такого совместителя?

З 1 січня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску для роботодавців, застосовуються з коефіцієнтом 0,4 (крім виключень, передбачених п. 3 розділу ІІ Закону № 77). Такі пільгові ставки можна застосовувати у випадку, якщо підприємство виконує одночасно ряд умов передбачених п. 3 розділом ІІ Закону України від 28.12.2014р. № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

Єдиний внесок для платників — роботодавців встановлюється у відсотках до нарахованої суми заробітної плати працівників відповідно до класів професійного ризику виробництва, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

У ч. 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” сказано: “При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, встановлені цією частиною, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування”. Зауважимо, що такого поняття, як “коефіцієнт бази нарахування” в законодавстві не має. Проте, скоріше за все законодавець обмежив заробітну плату сумісників до застосування пільгових ставок. Краще дочекатись офіційних роз`яснень. Але наразі виходить, що роботодавці у яких працюють сумісники, пільговий порядок нарахування ЄСВ до таких працівників не застосовують і скористатись зменшенням ставки єдиного внеску не зможуть.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

На Полтавщині з вогню врятували їжачка

На Полтавщині під час гасіння пожежі врятували їжачка.