Робота за сумісництвом можлива тільки за умови роботи на основному робочому місці

469
нет комментариев

Чи можна оформити на роботу співробітника за сумісництвом, якщо він ніде не працює за основним місцем роботи? Чи можна оформити на роботу співробітника за сумісництвом, якщо він виїхав з зони АТО, а трудова книжка залишилась на основному місці роботи – в зоні АТО?

Робота за сумісництвом можлива тільки за умови роботи на основному робочому місці. Якщо фізична особа ніде не працює та має бажання працевлаштуватися, таке робоче місце буде вважатися її основним робочим місцем. Укладення трудового договору регламентоване ст. 24 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII (далі – КЗпП). При укладенні трудового договору громадянин зобов`язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров`я та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном. Цю норму внесено до ст. 24 КЗпП Законом України від 28.12.2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі – Закон № 77). Таким уповноваженим центральним органом є Державна фіскальна служба (Положення про ДФС, затверджене постановою КМУ від 21 травня 2014 р. № 236). На даний час Кабмін ще не затвердив відповідний порядок. Фактичний допуск до роботи вже не вважається укладенням трудового договору, – ч. 4 ст. 24 КзПП виключено Законом № 77.

Згідно ст. 265 КЗпП юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. На даний момент це 30 * 1218 грн = 36540 грн.

Таким чином, в цьому випадку слід оформляти працівника на основне робоче місце з дотриманням всіх вищезазначених вимог, в противному разі можливе накладення штрафу. Якщо фактичний обсяг роботи на даному робочому місці не передбачає повну зайнятість працівника, йому можна встановити неповний робочий час згідно ст. 56 КЗпП та оплачувати його роботу пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Питання 2. Якщо працівник, який виїхав з зони АТО та не звільнився з робочого місця, на якому він працював, він може працевлаштуватися за сумісництвом. Згідно п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 N 58 на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Згідно п. 2.14 вищевказаної інструкції робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим порядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником підприємства або уповноваженим ним органом.

При цьому такий працівник може працювати протягом повного робочого часу згідно внутрішнього трудового розпорядку підприємства та отримувати заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 102-1 КЗпП).
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

“Кремінь” зазнав розгромної поразки на виїзді

14 вересня футболісти «Кременя» у важкому протистоянні програли