Про прийняття на роботу слід повідомити податкову інспекцію

1522
нет комментариев

Чи зобов`язана юридична особа укладати письмовий трудовий договір з працівником та повідомляти центральний орган виконавчої влади під час прийняття на роботу працівника з 01.01.2015 р.? Чи не достатньо усного трудового договору?

Відповідно до ст. 24 КЗпП трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. У цій статті також передбачено випадки, коли додержання письмової форми є обов`язковим. Проте, з 1 січня 2015 року кадрові питання, зокрема, укладення трудового договору з працівником, зазнали суттєвих змін. Статтю 24 КзпП доповнено нормою: “Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.” Отже, враховуючі зміни, трудовий договір вважається укладеним при виконанні двох умов:

1) укладання договору підтверджується наказом (розпорядженням) по підприємству;

2) про факт укладених відносин потрібно повідомити податкову інспекцію (територіальний орган ДФСУ). На сьогодні порядку повідомлення, який повинен встановити Кабмін, немає. Тому наразі, цю вимогу залишається виконувати шляхом подання повідомлення у довільній формі за місцем податкової адреси роботодавця.

Зауважимо укладання трудового договору у письмовій формі передбачає оформлення двох документів: письмовий трудовий договір у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу та наказ (розпорядження) про прийняття на роботу. За усною формою трудового договору, працівник подає заяву про прийняття на роботу, а роботодавець видає наказ (розпорядження). На підставі цього можна зробити висновок, якщо прийняття працівника на роботу не підпадає під випадки ст. 24 КЗпП, коли додержання письмової форми є обов`язковим, є право на укладання усної форми але з виконанням вимоги повідомлення податкової інспекції.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

“Кремінь” зазнав розгромної поразки на виїзді

14 вересня футболісти «Кременя» у важкому протистоянні програли