Готівкові обмеження стосуються також договорів позики

1287

Засновнику повертається фіндопомога готівкою, чи можна виплатити кошти готівкою понад 150 тисяч грн.? Чи діє в цьому разі готівкове обмеження?

У листі НБУ від 24.01.2014 р. №11-116/3159 повідомляється: зазначені вимоги щодо граничної суми готівкових розрахунків стосуються розрахунків за договорами, пов`язаними, зокрема, з наданням чи поверненням позики.

Також у листі ДФСУ від 21.07.2014 р. №25/6/99-99-22-06-03-15/415 зазначено: «Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), …, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, розрахунків за договорами, надання чи повернення позики, в тому числі за виплачену та повернену поворотну фінансову допомогу».

Висновок досить фіскальний. Звісно, на нього слід зважати, адже саме фіскальна служба (податківці) перевіряють дотримання граничних сум розрахунків.

Зауважимо: зазначені листи не мають юридичної сили, і норми Постанови №210 не можуть доповнюватися жодними листами. Тим більше не може внести додаткових обмежень щодо готівкових розрахунків своїм листом ДФСУ, бо це суперечить вищенаведеній нормі п. 2.3 Положення №637. Якщо НБУ хотів обмежити сумою 150000 грн. розрахунки і за поворотною фінансовою допомогою (позикою), він мав це прямо зазначити в Постанові №210.

Однак радимо для уникнення непорозумінь із податківцями виплачувати кошти фізособі з каси в сумі не більш ніж 150000 грн. на день, а за потреби виплачувати більші суми — частинами протягом кількох днів.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Дізнавайся новини Кременчука першим!
Підписуйся на наш Телеграм-канал та сторінку у Facebook

 

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – дійте самостійно, Діва – прислухайтеся до інтуїції

Доброго вечора, шановні читачі. Завтра неділя, 12 липня.