Проводимо перерахунок ПДВ за основними засобами

340
нет комментариев

Який порядок річного перерахунку частки ПДВ за введеними в експлуатацію основними засобами? В грудні 2014 р. в перерахунок частки використання необоротних активів включаються основні засоби (рахунок 10 з субрахунками), введені в експлуатацію в 2013р.? Як бути з основними засобами які придбавалися без ПДВ і тими які введені в експлуатацію з рахунку 1522 (будівництво, медернізація) оскільки накопичення на цих рахункам могло здійснюватися на проотязі одного-двох років і там матеріали були придбані з ПДВ, без ПДВ?

Згідно п. 199.1 ПКУ платник ПДВ нараховує податкові зобов’язання, у разі якщо придбані та/або виготовлені необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні. При цьому база оподаткування визначається згідно п. 189.1 ПКУ: виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції. У разі відсутності обліку необоротних активів (як правило, це стосується платників єдиного податку) податкові зобов’язання нараховуються виходячи із звичайної ціни необоротного активу.

Такі податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються з урахуванням частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.

Також у п. 199.5 ПКУ визначено, що частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пп. 199.2-199.4 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум ПДВ, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у пункті 199.1 ПКУ. Таким чином, перерахунку підлягають тільки такі необоротні активи, при придбанні яких було визнано податковий кредит з ПДВ. Відповідно, ті необоротні активи, що придбавалися без ПДВ, перерахунку не підлягають. Така сама методика застосовується і у випадку, коли необоротні активи створюються власними силами платника ПДВ, причому частина витрат здійснена з ПДВ, а частина – без ПДВ. У перерахунку прийматимуть участь тільки витрати, що були здійснені з ПДВ.

Що стосується необоротних активів, які введені в експлуатацію у 2013 році, то слід застосовувати норму другого абзацу п. 199.4 ПКУ: «Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію)». Отже, по таких активах слід робити перерахунок за підсумками 2014 року – одного року, що настав за роком введення необоротних активів в експлуатацію. При цьому слід брати до уваги їхню залишкову вартість, що склалася на початок 2014 р., звісно, лише в частині сум, за якими було визнано податковий кредит з ПДВ.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

На Полтавщині з вогню врятували їжачка

На Полтавщині під час гасіння пожежі врятували їжачка.