Невозмещенный НДС: отражаем в учете

264
нет комментариев

Предприятие приняло решение аннулировать свидетельство НДС на основании п. 184.1 НКУ. По результатам последнего отчетного месяца возникло отрицательное значение НДС. Согласно ст. 200.5 НКУ мы не имеем право на бюджетное возмещение налога. Как правильно отразить в налоговом и бухгалтерском учете сумму такого не возмещенного НДС? Возможно ли использование этой суммы предприятием в дальнейшем при повторной регистрации плательщиком НДС?

Зауважимо, якщо підприємство приймає рішення здійснити анулювання реєстрації платника ПДВ за підставою пп. “а” п. 184.1 ПКУ, потрібно одночасне виконання двох умов:

1) особа зареєстрована платником ПДВ протягом попередніх 12 місяців;

2) загальна вартість оподатковуваних товарів (послуг), що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної ст. 181 ПКУ (1000000 гривень без урахування ПДВ).

За нормою п. 184.1 ПКУ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання реєстрації підприємство зобов`язане визначити ПЗ з ПДВ за товари (послуги), необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

Тому, якщо причиною того, що платник ПДВ не має права на отримання бюджетного відшкодування за п.200.5 ПКУ є реєстрація платником ПДВ, яка є меншою ніж 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування, платник податку взагалі не має підстав для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. І накопичене від`ємне значення ПДВ, яке розраховується за п. 200.1 ПКУ за умов такої ситуації буде враховуватись у майбутніх періодах у складі податкового кредиту.

Сума від`ємного значення не може використовуватись в жодному разі при майбутніх нових реєстраціях платнком ПДВ. Тому що при новій реєстрації платником ПДВ, підприємство вважається новозареєстрованою особою. Особі, яка реєструється як платник ПДВ (це може бути повторна реєстрація), присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку. Індивідуальний податковий номер є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації платника ПДВ.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

На Полтавщині викрили групу наркоторговців

Правоохоронці Полтавщини  затримали групу осіб, яка займалася збутом наркотиків