Порядку повідомлення ДФСУ про нового працівника наразі не затверджено

622
нет комментариев

В новій редакції викладено статтю 24 КЗпП, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного соцвнеску про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном. Яким чином потрібно, в які строки і чи є порядок, згідно якого підприємство повинно повідомити фіскальну службу про прийняття нового працівника, а також які санкції передбачені за неповідомлення?

Наразі порядку повідомлення ДФСУ про прийняття на роботу нового працівника ще не затверджено – оскільки таке повідомлення стало обов’язком у зв’язку із набранням чинності з 01.01.2015 р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII, а підзаконні нормативні акти від КМУ (зокрема, і такий порядок повідомлення) мають з’явитися , як передбачено Прикінцевими та перехідними положеннями, протягом 3-х місяців з цієї дати.

Що стосується санкцій, то наразі ст. 265 КЗпП передбачено за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – четвертим частини другої цієї статті – фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати. І саме цей штраф, на нашу думку, має застосовуватися за неповідомлення податківців про прийняття на роботу нового працівника, адже таке повідомлення передбачено трудовим законодавством – новою редакцією ст. 24 КЗпП.

Також порушення законодавства про працю (до якого теж належить КЗпП) передбачає адміністративну відповідальність за ст. 41 КЗпАП- штраф на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.).

Але, на нашу думку, ці штрафи не повинні застосовуватися до затвердження порядку зазначеного повідомлення.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Чоловік загинув, випавши з вікна

Вчора, 14 вересня, на вулиці Європейській у Кременчуці