За перевищення встановлених лімітів розрахунків готівкою – штраф

1536
нет комментариев

Яка передбачена відповідальність за правопорушення в частині перевищення встановлених лімітів розрахунків готівкою?

Розрахунки між юридичними особами та за участю фізичних осіб, пов`язані зі здійсненням ними підприємницької діяльності, провадять у безготівковій формі. Якщо інше не встановлено законом, то їх можна робити і готівкою.

Постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013 р. №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено такі обмеження щодо готівкових розрахунків упродовж дня:

— для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 гривень;

— для фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 гривень;

— для фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 гривень.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150000 грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Таким чином, обмеження готівкових розрахунків поширюються як на ситуації внесення готівки громадянами до каси підприємств (підприємців), так і на випадки виплати підприємствами (підприємцями) готівкових коштів громадянам.

При цьому обмеження не поширюються на:

1) розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;

2) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;

3) використання коштів, виданих на відрядження.

Розміри штрафних санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. №436/95 (далі — Указ №436). Разом з тим, Указом №436 не передбачено відповідальність за правопорушення в частині перевищення встановлених лімітів розрахунків готівкою.

У разі здійснення суб`єктами господарювання розрахунків готівкою понад встановлену граничну суму таких платників притягують до відповідальності згідно з нормами Кодексу про адміністративні правопорушення.

Так, відповідно до статті 163-15 КпАП зазначені порушення спричиняють накладення штрафу на фізичну особу — підприємця від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 — 3400 гривень). Якщо ж особу впродовж року вже притягали до адміністративної відповідальності за таке ж порушення, то розмір штрафу значно зростає — від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 — 17000 гривень).

Роз`яснення Міндоходів від 14.05.2014 р.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Автівка наїхала на жінку і зникла з місця ДТП

Сьогодні на вулиці Академіка Маслова автомобіль наїхав на