Договір позики від нерезидента слід зареєструвати в Нацбанку

504

Чи потрібно реєструвати договір позики від нерезидента у НБУ?

Порядок одержання позик від нерезидентів визначено Положенням №270. Відповідно до п. 1.7 розділу I зазначеного Положення, договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов`язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими позиками, у т. ч. за поворотною фінансовою допомогою, підлягають обов`язковій реєстрації Нацбанком. Згідно з п. 1 Указу №734/99, реєстрація договорів здійснюється протягом семи робочих днів з дати надходження необхідних для реєстрації документів.

Резидент-позичальник зобов`язаний зареєструвати договір до моменту фактичного одержання коштів. Реєстрація договору підтверджується реєстраційним свідоцтвом, що видається територіальними управліннями НБУ.

Зауважимо, що, відповідно до п. 2 Указу №734/99, у разі одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації договорів до резидентів застосовуються фінансові санкції — штрафи у сумі, еквівалентній 1% розміру одержаного кредиту чи позики (перерахованій за курсом НБУ на день одержання кредиту), з подальшою обов`язковою реєстрацією зазначених договорів. Відповідно до норм Положення №270 та Указу №734/99 органи ДФСУ про такі договори повідомляти не потрібно.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Дізнавайся новини Кременчука першим!
Підписуйся на наш Телеграм-канал та сторінку у Facebook

 

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – дійте самостійно, Діва – прислухайтеся до інтуїції

Доброго вечора, шановні читачі. Завтра неділя, 12 липня.