Зобов`язання за порукою – не фінансова допомога

429
нет комментариев

Чи можна погашення основної суми кредиту поручителем вважати для боржника отриманням поворотної фінансової допомоги?

Підпункт 14.1.257 ПКУ свідчить: «Поворотна фінансова допомога — сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов`язковою до повернення».

Як бачимо, ключовою визначальною ознакою поворотної фіндопомоги є «сума коштів, що надійшла…», а у наведеному випадку від поручителя до боржника жодна сума коштів не надходила.

Поручитель розрахувався з кредитором замість позичальника, і тепер уже поручитель висуває (може висувати) боржнику претензії щодо повернення суми боргу (ч. 2 ст. 556 ЦКУ). Тобто погашення поручителем за боржника його зобов`язань перед кредитором не можна прирівнювати до отримання боржником поворотної фінансової допомоги від поручителя.

Відповідно, погашення кредиту поручителем не спричинить у позичальника змін у податковому обліку. Зобов`язання перед кредитором зміниться на зобов`язання перед поручителем. А вже це зобов`язання потрібно виконувати відповідно до норм договору поруки. Тільки у разі якщо така сума заборгованості не буде стягнута після закінчення строку позовної давності, її треба буде вважати безповоротною фінансовою допомогою і, відповідно, включити до інших доходів у податковому обліку боржника.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У Полтаві побили і пограбували чоловіка

Вчора, 17 вересня, близько 20:00, до поліції Полтави