Перед використанням орендованого авто орендар повинен застрахувати свою цивільну відповідальність

427
нет комментариев

На кого покладено обов`язок страхування транспортного засобу?

Страхування транспортного засобу здійснюється орендодавцем: це вимога ч. 1 ст. 802 ЦКУ.

З іншого боку, як передбачено у ч. 2 ст. 771 ЦКУ, договором оренди може бути встановлений обов`язок орендаря укласти договір страхування автомобіля, що переданий у найм. Якщо така вимога не передбачена, тоді застрахований власником автомобіль, який згодом передано в оренду, не припиняє чинності договору страхування транспортного засобу.

Що стосується страхування відповідальності орендаря за шкоду, яка може бути завдана іншій особі у зв`язку з використанням автомобіля,

то його порядок, як передбачено у ч. 2 ст. 802 ЦКУ, встановлюється законом. Відповідно до Закону №1961, обов`язок страхування цивільно-правової відповідальності покладено на власників ТЗ, а за визначенням п. 1.6 ст. 1 Закону №1961 власником ТЗ на підставі договору оренди є орендар, але тільки з метою Закону №1961.

Отже, перед використанням орендованого автомобіля орендар повинен застрахувати свою цивільну відповідальність.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Тілець – ймовірні незаплановані поїздки, Діва – нікому не догождайте

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –