Прямого обов`язку переглядати ліміт каси підприємствам не встановлено

179
нет комментариев

Чи треба переглядати ліміт каси у зв`язку зі зниженням готівкових оборотів?

Перегляд в обов`язковому порядку встановленого раніше ліміту каси передбачено лише у разі застосування ліміту за прогнозними розрахунками (див. запитання 30). Також установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки, як сказано у п. 5.11 Положення №637, можуть переглядатися:

— у зв`язку зі змінами законодавства України;

— за наявності відповідних факторів об`єктивного характеру (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).

Виходить, прямого обов`язку переглядати ліміт каси підприємствам не встановлено. Хоча зниження готівкових оборотів може вважатися фактором об`єктивного характеру, за наявності якого рекомендуємо переглянути ліміт.

Як наголошувалося у листі НБУ від 01.12.2009р. №11-113/5438-22292, «скорочення обсягів надходження готівкової виручки до каси підприємства є підставою для перегляду встановленого ліміту каси. Однак вимоги щодо обов`язкового перегляду встановленого ліміту каси у зв`язку зі скороченням обсягів надходження готівкової виручки до каси підприємства Положення не містить».

Отже, обов`язкової вимоги щодо перегляду встановленого підприємством ліміту каси у зв`язку зі скороченням оборотів за надходженнями готівки не визначено. Пунктом 5.11 Положення №637 передбачено лише можливість такого перегляду.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Чоловік загинув, випавши з вікна

Вчора, 14 вересня, на вулиці Європейській у Кременчуці