Філія кримського підприємства не підлягає реєстрації платником ПДВ

91
нет комментариев

Чи підлягає реєстрації платником ПДВ відокремлений підрозділ юрособи (представництво, філія), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ „Крим” та проводить господарську діяльність на іншій території України через такий підрозділ?

Підпунктом 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 розділу I Податкового кодексу України визначено, що особою для цілей розділу V ПКУ є:

а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у т.ч. з іноземними інвестиціями;

б) фізична особа – підприємець;

в) юридична особа, фізична особа, фізична особа – підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;

г) постійне представництво (нерезидента);

ґ) інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.

Згідно із ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (в тому числі провадить господарську діяльність), а представництвом – відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи (тобто здійснює представницькі функції). Філії та представництва не є юридичними особами.

Виходячи з вимог пп. 3 п. 12.3 ст. 12 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII „Про створення вільної економічної зони „Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” з 01 червня 2014 року вважається анульованою реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя. Контролюючі органи відмовляють у реєстрації платником ПДВ особам, які мають місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, до закінчення строку тимчасової окупації.

Враховуючи викладене, філія та представництво юридичної особи не можуть бути зареєстровані як платники ПДВ, оскільки не підпадають під визначення особи платника ПДВ. Філія, яка повністю або частково провадить господарську діяльність, після анулювання реєстрації юридичної особи як платника ПДВ втрачає делеговане юридичною особою право на складання податкових накладних від імені такої юридичної особи.
Общедоступный информационно-справочный ресурс «ЗИР»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Кременчук стане першим містом в Україні з екологічним паспортом

Кременчук – великий промисловий центр не тільки Полтавщини,