Зарплата мобілізованих враховується у складі витрат підприємства

416

Підприємство виплатило середній заробіток працівнику, призваному на військову службу під час мобілізації. Чи включаються такі виплати до складу витрат підприємства? Чи здійснюється підприємству відшкодування такої виплати з держбюджету?

Згідно з абзацом третім ст. 119 Кодексу законів про працю за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

У податковому обліку платника податку витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають, зокрема, нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, враховуються у складі витрат на підставі п. 142.1 ст. 142 Податкового кодексу.

Отже, сума коштів, виплачена підприємством у вигляді середнього заробітку працівнику, призваному на військову службу під час мобілізації, враховується у складі витрат такого підприємства.

Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку здійснюється за рахунок коштів Держбюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. На сьогодні такий порядок відсутній.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Дізнавайся новини Кременчука першим!
Підписуйся на наш Телеграм-канал та сторінку у Facebook

 

You may also like

Сьогодні суд обиратиме запобіжний захід підозрюваним у нападі на автомобіль «Укрпошти».

Сьогодні суд розглядатиме клопотання про обрання усім чотирьом