Оформлення повернення путівки здійснюється так само, як і її отримання

185
нет комментариев

Підприємство отримало путівку від соцстраху для свого працівника. Але він в останній момент відмовився брати відпустку та їхати на відпочинок-лікування. Чи можна повернути таку путівку і як це процедурно зробити? Якщо не поверне, то які наслідки для підприємства чи працівника?

Путівки для працівників роботодавці отримують від ФСС з ТВП згідно із Порядком, затвердженим постановою ФСС з ТВП від 25.02.2009 р. № 12. Підставою для отримання путівок роботодавцем для своїх працівників в відділенні ФСС з ТВП є заявка роботодавця-страхувальника. Роботодавець подає такі заявки, в свою чергу, орієнтуючись на попит на такі путівки у власних працівників (як правило, теж шляхом отримання від них відповідних попередніх заявок).

Згідно із п. 2.9 Порядку № 12, у разі письмової відмови рострахувальника від запланованої путівки відділенням ФСС з ТВП здійснюється її перерозподіл іншому страхувальнику згідно з наданою заявкою. Але для того, що б такий перерозподіл встиг відбутися, путівку слід повернути вчасно. Хоча Порядком № 12 і не зазначено граничні строки для можливого повернення путівки відділенню ФСС з ТВП, при цьому слід орієнтуватися на граничні строки видачі путівки працівникові – згідно із п. 4.15 Порядку № 12, путівка (крім путівки до реабілітаційного відділення) видається за два тижні до початку строку заїзду. Якщо намагатися повернути путівку пізніше, відділення ФСС з ТВП може відмовитися її прийняти, і буде праве – адже розподілити путівку вже не вдасться, а отже, вона не буде використана за призначенням з вини роботодавця-страхувальника.

Оформлюється повернення путівки так само, як і її отримання – тобто, накладною у двох примірниках, у які постачальником є роботодавець, а отримувачем – відповідне відділення ФСС з ТВП. Один з екземплярів залишається у відділення, а інший, із підписом і печаткою отримувача – у роботодавця. Крім того, повернення путівки має бути відображено у журналі обліку путівок за формою Ф 13-ФСС з ТВП згідно з додатком 3 до Порядку № 12.

Якщо путівка не буде вчасно повернена відділенню ФСС з ТВП і не буде надана іншому працівникові, то замовник путівки – страхувальник буде нести відповідальність відповідно до чинного законодавства. Так, за п. 6.2 Порядку № 12, сума витрат ФСС з ТВП за путівки, що залишилися невикористаними, відшкодовується за рахунок страхувальника. А отже, саме роботодавець-страхувальник матиме перерахувати ФСС з ТВП суму таких витрат. А також сплатити штраф, передбачений ст. 30 Закону України № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р.: у розмірі 50% суми зазначених вище витрат ФСС з ТВП.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – день буде неспокійним, Козерог – ви знову в встрою

Доброго вечора, шановні читачі. Завтра неділя, 22 вересня. У