Для реєстрації платником єдиного податку – подайте заяву

115
нет комментариев

Який порядок реєстрації особи платником ЄП?

Згідно з пп. 298.1.1 для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб`єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця з урахуванням вимог пункту 291.5 статті 291 цього Кодексу. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

А що на практиці?

Для обрання спрощеної системи оподаткування суб`єкт господарювання — фізична особа подає заяву встановленої форми. Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджений наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. №1675. Заява подається до органу ДПС за місцем податкової адреси1 підприємцем особисто або поштою.

–1–

Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси (п. 45.1 ПКУ).

Пам`ятайте: фізособа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам ст. 291 ПКУ.

Якщо фізична особа, що здійснила держреєстрацію, як суб`єкт господарювання — підприємець і до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подала заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, може бути платником ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація.

Якщо новостворений підприємець протягом 10 днів з дня державної реєстрації подав заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої або п`ятої групи, вважається платником ЄП з дня держреєстрації.

Підприємець, який перебуває на загальній системі, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 к. д. до початку наступного календарного кварталу. У цьому разі до заяви про застосування спрощеної системи додається розрахунок доходу за попередній календарний рік (форма розрахунку затверджена також наказом Мінфіну від 20.12.2011 р. №1675). Адже перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб`єктом господарювання дотримано вимоги граничного обсягу доходу.

Пам`ятайте: суб`єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Тілець – не лізте у чужі справи, Рак – ймовірні значні витрати

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –