Документально нарахування премії оформлюється наказом

524
нет комментариев

Як правильно нарахувати й виплатити одноразову премію до Нового року у сумі 600 грн. кожному працівнику? Як правильно документально оформити таку премію, що носить одноразовий характер? Чи треба удержувати з неї податок, страховий внесок і військовий збір?

Премія до Нового року згідно пп. 2.3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, відноситься інших заохочувальних та компенсаційних виплат фонду оплати праці, як одноразові заохочення, не пов`язані з конкретними результатами праці. Так само кваліфікує премії і частина третя ст. 2 Закону України „Про оплату праці” від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР. Отже, премії, сплачені працівникам, однозначно є частиною фонду оплати праці і складової зарплати працівників.

Оскільки премія відноситься до фонду оплати праці, то оподатковується в загальному порядку, тобто, включається до загального оподаткованого доходу місяця із нарахуванням всіх передбачених податків і зборів (наразі це ЄСВ, ПДФО і військовий збір).

Документально нарахування премії оформлюється наказом, в якому фіксується, що премія виплачується усім працівникам, має одноразовий характер, виплачується з нагоди Нового року, її сума складає 600 грн. на кожного співробітника.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Рак – не поспішайте з висновками, Стрілець – проблеми легко подолаєте

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –