Підприємство виписує та реєструє видатковий касовий ордер в останній день строку виплати зарплати

373
нет комментариев

Як правильно оформити видачу зарплати працівникам із готівкової виручки? Якою датою складати видатковий ордер для оформлення видачі готівки з каси?

Останній абзац п. 2.10 Положення №637 дає право підприємству зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок виручки, у сумі, що зазначена в переданих до каси відомостях на виплату грошей (додаток 1 до Положення №637), понад установлений ліміт каси протягом 3 робочих днів з дня настання строків цих виплат. Але вище ми зазначали, що завчасу, до настання строків виплати зарплати, підприємство не може накопичувати готівкову виручку понад установлений ліміт каси.

Після закінчення встановлених строків виплат, пов`язаних з оплатою праці за видатковими відомостями, касир зобов`язаний виконати вимоги п. 3.9 Положення №637:

— проти прізвища осіб, яким не здійснено виплати, поставити відбиток штампа або зробити напис «Депоновано»1;

–1–

Готівкові кошти, одержані для виплат, пов`язаних з оплатою праці, та не виплачені в установлений строк окремим фізичним особам (п. 1.2 Положення №637).

— скласти реєстр депонованих сум;

— на титульній сторінці зазначити загальну суму виданої та депонованої заробітної плати. Ці суми потрібно звірити із загальним підсумком за видатковою відомістю та засвідчити напис своїм підписом. Якщо готівкові кошти видавав не касир, а інша особа, то на відомості додатково робиться напис «Готівку за відомістю видав (підпис)»;

— здійснити запис у касовій книзі згідно з виписаним видатковим касовим ордером на фактично видану суму за видатковою відомістю.

Зверніть увагу: у п. 3.9 Положення №637 наголошується, що видатковий касовий ордер на фактично видану суму за видатковою відомістю складають після закінчення встановлених строків виплат заробітної плати. Тож робимо висновок, що підприємство виписує та реєструє видатковий касовий ордер в останній день строку виплати заробітної плати. У п. 3.11 Положення №637 є вимога, що видатковий касовий ордер, оформлений на підставі видаткової відомості, реєструють у журналі реєстрації касових документів (додаток 4 до Положення №637) після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості.

Пам`ятайте: якщо депоновані суми перевищують установлений ліміт каси, вони підлягають здаванню до банку. У цьому разі слід оформити загальний видатковий касовий ордер на таку суму.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Близнюки – день буде неспокійним, Козерог – ви знову в встрою

Доброго вечора, шановні читачі. Завтра неділя, 22 вересня. У