Доходи у вигляді спадщини, отримані фізособою з Криму, оподатковуються за ставкою 15 та/або 17 %

187
нет комментариев

Яким чином оподатковуються доходи у вигляді спадщини (подарунку) отримані ФО, яка має податкову адресу на територіії АР Крим, від члена сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідно до п. 5.3 Закону України від 12 серпня 2014 № 1636-VII ”Про створення вільної економічної зони ”Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” фізичні особи, які мають податкову адресу на території ВЕЗ ”Крим”, з метою оподаткування прирівнюються до нерезидентів.

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою – нерезидентом на території України у вигляді спадщини, здійснюється згідно із нормами ст. 174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п.167.2 – 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 розд. IV ПКУ щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, то до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Враховуючи викладене вище, доходи у вигляді спадщини (подарунку), отримані фізичною особою, яка має податкову адресу на території ВЕЗ ”Крим” від фізичної особи-резидента, незалежно від ступеня їх споріднення, оподатковуються за ставкою 15 та/або 17 відсотків.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

“Кременчук” здобув другу перемогу й очолив турнірну таблицю

В центральному матчі 2-го туру УХЛ «Кременчук» на