За зменшення суми податкового кредиту – штраф

261
нет комментариев

В декларацію за жовтень включена податкова накладна з порушеннями (не та форма), проте в 8 Додатку не відображена. Чи можливо в декларації за листопад показати цю податкову по 8 додатку і зберегти кредит, оскільки постачальник відмовляється виписати податкову за відповідною формою і взагалі не включив її в зобов’язання?

Оскільки було порушено порядок складання податкової накладної, то платник податку – покупець взагалі не мав права користуватися нею для підтвердження права на податковий кредит з ПДВ. Тому, звісно, декларація з ПДВ і реєстр податкових накладних за жовтень, у які була включена така податкова накладна, складені із помилкою (завищена сума податкового кредиту). І цю помилку слід виправити (зменшити суму податкового кредиту і сторнувати таку податкову накладну із реєстру). До теми виправлення помилок у декларації і в реєстрі, ми неодноразово зверталися на сторінках нашого видання – зокрема, у спецвипуску в ДК № 45/2014.

Але зменшення суми податкового кредиту, як правило, призводить до штрафних санкцій за ст. 50 ПКУ (3% – 5%), та необхідності доплатити в бюджет суму заниження податкового зобов’язання (недоплати). Це слід враховувати при виправленні помилки. Звісно, цього б не було, якщо б платник податку в жовтніскористався б правом на податковий кредит не на підставі помилкової податкової накладної, а на підставі скарги на постачальника за формою додатку Д8 до декларації з ПДВ.

Але, згідно із п. 201.10 ПКУ, право на подання скарги зберігається за покупцем протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Тож, якщо подія, яка дає право на податковий кредит, відбулася в жовтні, то платник податку має право подати відповідну скаргу у листопаді і скористатися на підставі неї правом на податковий кредит. Але враховуйте, що до заяви (для підтвердження права на податковий кредит і підстав для скарги на постачальника) додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв`язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Кременчуцькі вчені отримуватимуть премії Президента

За роботу «Енергоефективні електротехнічні комплекси з моніторингом та