Платник податків повинен надавати копії документів, що зазначені в запиті

202
нет комментариев

Прийшов запит від ДПІ. За результатами співставлення з іншими документами ДПІ встановлено можливе завищення податкового кредиту. Так як від даного постачальника ми отримали товар і податкова накладна зареєстрована в єдиному реєстрі, чи необхідно робити багато копій документів – чи можливо написати лист і прикласти витяг з єдиного реєстру?

Згідно із пункту 73.3 ПКУ, платники податків та інші суб`єкти інформаційних відносин зобов`язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).

Отже, на запит треба написати відповідь (тобто, лист) і, якщо у запиті вимагається інформація про проведення господарських операцій, треба надати копії первинних документів, які підтверджують факт їх проведення. На нашу думку, варто надати копії таких документів і самої податкової накладної і у випадку, коли запит стосується підтвердження права на податковий кредит. Оскільки сам по собі факт реєстрації податкової накладної не дає права покупцю на податковий кредит. Для цього потрібно довести, що у постачальника виникло податкове зобов’язання з ПДВ за операцією з платником податку (тобто, були підстави для виписки і реєстрації цієї податкової накладної).

Слід зазначити, що Порядок отримання податківцями інформації за запитами, детально розписаний у постанові КМУ від 27.12.2010 р. № 1245. Згідно із п. 10 цього Порядку, у запиті зазначаються опис інформації, що запитується, та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують. Відповідно, платник податку має надати копії тих документів, які зазначені у запиті. Якщо у запиті не зазначено перелік таких документів, то подавати їх не потрібно. При цьому зазначити перелік цих документів податківці мають обов’язково – адже, у разі, коли запит складено з порушенням вимог, визначених у пункті 10 цього Порядку, суб`єкт інформаційних відносин звільняється від обов`язку надавати відповідь на такий запит.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Кременчук стане першим містом в Україні з екологічним паспортом

Кременчук – великий промисловий центр не тільки Полтавщини,