Кошти, отримані в результаті задоволення претензії, не включаються до доходу

445
нет комментариев

Чи включається до складу доходу сума коштів, отримана в результаті задоволення претензії?

На це запитання податківці відповіли у листі від 07.09.2012 р. №1553/0/61-12/15-2216є.

Так, зазначено, що статтею 222 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV (далі — ГКУ), визначено досудовий порядок реалізації господарсько-правової відповідальності.

Учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб`єктів, зобов`язані поновити їх, не чекаючи пред`явлення їм претензії чи звернення до суду. У разі необхідності відшкодування збитків або застосування інших санкцій суб`єкт господарювання чи інша юридична особа — учасник господарських відносин, чиї права або законні інтереси порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав або інтересів має право звернутися до нього з письмовою претензією, якщо інше не встановлено законом (частини 1, 2 статті 222 ГКУ).

Відповідно до пунктів 292.1, 292.3 статті 292 ПКУ, доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) у матеріальній або нематеріальній формі.

Згідно з пунктом 292.15 статті 292 ПКУ при визначенні обсягу доходу, що дає право суб`єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.

Статтею 292 ПКУ визначено перелік коштів, які є складовими доходу юридичної особи — платника єдиного податку, та до якого не включено суму коштів, отриману в результаті задоволення виставленої претензії.

Враховуючи вищевикладене, якщо юридична особа — платник єдиного податку отримує суму коштів в результаті задоволення претензії у порядку, встановленому законом, як компенсація прямих витрат або збитків, понесених в результаті порушення прав та інтересів, то вона не включає зазначену суму до складу доходу платника єдиного податку.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У двох кременчужан виявили гепатит

У період з 2 по 9 грудня на