Надходження готівки до каси підприємства має бути оформлене прибутковим касовим ордером

133
нет комментариев

Чи може підприємство, що працює без РРО (бо реалізує лише власну продукцію), прийняти готівку до каси від постачальника як повернення авансу за розірваною угодою?

За загальною нормою п. 2.1 Положення №637 підприємства, які відкрили поточні рахунки в банках, здійснюють розрахунки, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі, а також у готівковій формі (з дотриманням чинних обмежень). Тож за належного документального оформлення така операція є можливою. Насамперед треба мати документальне підтвердження факту розірвання угоди — це може бути одна з підстав, зазначених в умовах договору, та лист від покупця з вимогою повернути аванс. Крім того, потрібно пам`ятати про встановлення граничної суми розрахунків готівкою між підприємствами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами. А це 10000 грн. згідно з Постановою №210.

Касові операції оформляють касовими ордерами. Надходження готівки до каси підприємства має бути оформлене прибутковим касовим ордером (додаток 2 до Положення №637). У цьому первинному документі слід обов`язково зазначити підстави отримання коштів (повернення авансу за угодою, яку розірвано), підприємство — платника коштів та особу, уповноважену підприємством-продавцем, через яку отримано готівку до каси покупця.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У Кременчуці на зупинці помер чоловік

У Кременчуці на зупинці “Молодіжна” помер 66-річний чоловік. Видимих