Підприємці, які отримують пенсію за вислугу років, сплачують ЄСВ

147
нет комментариев

Чи повинна сплачувати єдиний внесок фізична особа — підприємець — платник єдиного податку, яка є пенсіонером МВС України й отримує пенсію за вислугу років?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.

Згідно з частиною четвертою цієї статті фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Водночас фізичні особи — підприємці, які отримують пенсію за вислугу років згідно із Законом України від 09.04.92 р. № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не звільняються від сплати єдиного внеску.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У Кременчуці пацієнтів стаціонарів і надалі забезпечуватимуть гарячим харчуванням

Жителі Кременчука, які лікуються у стаціонарних відділеннях  міських