Податковий кодекс не містить норми про те, що при продажу надлишків товарів має не визнаватися дохід

207
нет комментариев

В якому рядку Декларації по прибутку ( додаток ІД) відобразити надлишки тари і товарів, виявлені при інвентаризації?

Як правильно відобразити надлишки товарів, тари виявлені при інвентаризації в бухгалтерському і податковому обліку (при оприбуткувані чи при продажу – бо виходить задвоєння)?

Працівники працюють на півставки (їх зарплата 700-900 грн) і при виплаті лікарняних, відпускних, авансу ми застосовуємо соцпільгу, бо якщо не застосувати – то при виплаті зарплати виникають проблеми з банком, мала сума ПДФО. Чи не буде це порушенням ,і чи не можуть застосувати штраф ?

1.На думку автора, такі доходи слід відобразити в рядку 03.30 додатку ІД. Нажаль, в тому, що стосується товарів і тари (навіть, якщо вона належить до інших необоротних активів, а не є запасами), в ПКУ немає норми про те, що при продажу їх надлишків має не визнаватися дохід, або дохід має визнаватися лише в позитивній різниці між виручкою від такого продажу і раніше визнаним доходом при їх оприбуткуванні. Отже, до складу доходу в податковому обліку включається і сума доходу від оприбуткування таких надлишків (за звичайними цінами), і сума доходу від їх подальшої реалізації. При цьому, оскільки йдеться про надлишки, тобто, активи, щодо яких немає документів про витрати на їх придбання, то у підприємства в податковому обліку немає права на податкові витрати при такій реалізації. В бухгалтерському обліку ситуація інша. Хоч при оприбуткуванні надлишків і визнається дохід (проведення Дт 20, 22, 28 Кт 746 за справедливою вартістю), при їх подальшій реалізації підприємство на суму такої вартості визнає витрати (Дт 90 Кт 20, 22, 28).

2.Вiдповiдно до п.164.6 ст.164 Податкового кодексу України вiд 2 грудня 2010 року № 2755-VI iз змiнами та доповненнями (далi Кодекс), пiд час нарахування доходiв у формi заробiтної плати база оподаткування визначається як нарахована заробiтна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, страхових внескiв до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внескiв до недержавного пенсiйного фонду, якi вiдповiдно до закону сплачуються за рахунок заробiтної плати працiвника, а також на суму податкової соцiальної пiльги за її наявностi.

Згiдно з пп.169.2.1 ПКУ податкова соцiальна пiльга застосовується до нарахованого платнику податку мiсячного доходу у виглядi заробiтної плати тiльки за одним мiсцем його нарахування (виплати).

Загальний мiсячний оподатковуваний дохiд складається iз суми оподатковуваних доходiв, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звiтного податкового мiсяця.

Податкова соцiальна пiльга починає застосовуватися до нарахованих доходiв у виглядi заробiтної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про самостiйне обрання мiсця застосування податкової соцiальної пiльги та документiв, що пiдтверджують таке право. Тобто, податкова соцiальна пiльга застосовується до мiсячного доходу (і не може застосовуватися до суми авансу), незалежно вiд дня подання в даному мiсяцi заяви працiвником.

Податкова соцiальна пiльга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звiтного податкового мiсяця як заробiтна плата (iншi прирiвнянi до неї вiдповiдно до законодавства виплати, компенсацiї та винагороди), якщо його розмiр не перевищує суми, що дорiвнює розмiру мiсячного прожиткового мiнiмуму, дiючого для працездатної особи на 1 сiчня звiтного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. (пп.168.4.1 ПКУ).

Якщо всупереч зазначеному ви застосовуєте до авансу податкову соціальну пільгу, ви занижуєте суму ПДФО, яка мала б сплачуватися до бюджету. А отже, маєте нести відповідальність за п. 127.1 ПКУ (у розмірі 25%-50%-75% від суми недоплати, в залежності від черговості порушення).
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

У Кременчуці на зупинці помер чоловік

У Кременчуці на зупинці “Молодіжна” помер 66-річний чоловік. Видимих