У разі втрати листка непрацездатності, видається новий з позначкою «дублікат»

227
нет комментариев

Працівник загубив листок непрацездатності. Які санкції передбачено за втрату листка? Чи можна його відновити?

Згідно зі статтею 51 Закону №2240 (1), підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Отже, якщо листок непрацездатності було втрачено, працівник позбавляється права отримати допомогу з тимчасової непрацездатності від Фонду соцстраху.

Відповідно до п. 1.14 Інструкції №455 (2), у разі втрати листка непрацездатності за рішенням ЛКК лікувально-профілактичного закладу, в якому його видано, працівнику видається новий листок непрацездатності з позначкою «дублікат». Для цього слід надати медзакладу довідку з місця роботи про те, що за період тимчасової непрацездатності допомога у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю не виплачувалася.

У такому випадку ані підприємству, ані працівнику не загрожують жодні санкції, адже буде дублікат листка непрацездатності.

Усе стає складнішим, коли втрачається (через недбальство посадових осіб підприємства) вже оплачений листок непрацездатності, за яким працівник уже отримав допомогу з тимчасової непрацездатності.

Звісно, в такому разі жодний медичний заклад дубліката не видаватиме: адже за втраченим листком суму допомоги було виплачено.

Тут зауважимо, що в листі від 26.11.2007 р. №04-29-2541 спеціалісти Фонду соцстраху роз`яснюють: підприємство, втративши листок непрацездатності, може звернутися до медзакладу й отримати реєстр виписаних листків непрацездатності (найімовірніше, йдеться про копію реєстру). У такий спосіб підприємство зможе довести, що втрачений листок все-таки було оформлено і працівникові нарахували та виплатили допомогу цілком законно. А отже, про санкції не може бути й мови.

Проте на практиці перевіряльники все ж таки наполягали на покаранні за відсутність листка непрацездатності згідно зі ст. 30 Закону №2240. У згаданій нормі визначено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду соцстраху в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

До того ж порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій порядку використання коштів загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності тягнуть за собою накладення адмінштрафу від 8 до 15 н. м. д. г. (136 — 255 грн) (ст. 165-5 КпАП). При повторному порушенні, вчиненому протягом одного року, санкція вже буде від 10 до 20 н. м. д. г. (170 — 340 грн).

Право розглядати справи про адміністративні правопорушення та застосовувати фінансові санкції мають керівники виконавчої дирекції Фонду соцстраху, його заступники, керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їхні заступники, а також керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду (ст. 244-11 КпАП та ст. 30 Закону №2240).

–1–

Закон України від 18.01.2001 р. №2240-ІІІ «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

–2–

Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. №455.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Овен – будьте наполегливі, Водолій – плануйте кожен крок

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –