Договір позички транспортного засобу підлягає нотаріальному посвідченню

244

При складанні договору безоплатного користування транспортним засобом між юрособою та фізособою його потрібно завіряти нотаріально, як при оренді транспорту?

Цивільний кодекс України не передбачає можливість укладання договорів про безоплатне користування транспортним засобом. Натомість він передбачає, в разі користування майном іншої особи, укладання договорів оренди.

Договір оренди передбачає плату за користування майном орендодавця – це його суттєва умова (ст. 759 ЦКУ).

Але є в Цивільному кодексі України вид відносин, які передбачають користування майном, і користування саме безоплатне. Це відносини позички (ст. 827 ЦКУ).

За договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов’язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.

Закон ставить вимогу щодо письмової форми договору позички, укладеного з участю юридичних осіб (в тому числі, якщо іншою стороною є фізособа). Договір позички транспортного засобу за участі фізичної особи також укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Дізнавайся новини Кременчука першим!
Підписуйся на наш Телеграм-канал та сторінку у Facebook

 

You may also like

Гороскоп на завтра: Лев – негативний досвід піде на користь, Козеріг – важливі справи відкладіть

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –