Законодавстком не встановлено вимог щодо цільового використання готівки

184
нет комментариев

Чи можна видати на господарські потреби готівкові кошти, що їх повернув до каси працівник підприємства як частину невикористаного авансу, не здаючи до установи банку?

Питання такого роду доволі часто виникають на практиці. Відразу зауважимо: за належного документального оформлення такої операції готівкові кошти, які були повернені працівником до каси підприємства, можна знову видати на господарські потреби. Приймання і видача готівки за касовими ордерами може проводитися тільки в день їх складання.

Відповідно до п. 3.1 Положення №637 (1), операції з готівкою оформляються касовими документами з відображенням таких операцій у касовій книзі.

Уся готівка, що надходить до кас підприємств, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки у касах є облікування готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Готівка приймається до каси за прибутковими касовими ордерами (додаток 2 до Положення №637), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства. Видача готівки з кас здійснюється за видатковими касовими ордерами (додаток 3 Положення №637). Документи на видачу готівки підписують керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником.

Усі надходження і видачу готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі (додаток 5 до Положення №637). Записи в касовій книзі робить касир за операціями одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером у день її надходження або видачі.

У п. 2.9 Положення №637 сказано, що готівка підприємств (у т. ч. готівка, одержана з банку) використовується для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування.

До речі, вимоги щодо цільового використання готівки Положенням №637 на сьогодні не встановлено (хоча колись давно була й така вимога). А це означає, що отримані в банку за грошовим чеком на певні цілі власні кошти (наприклад, на відрядження працівників) за необхідності (у т. ч. і в разі несподіваної зміни обставин) можуть бути спрямовані їх власниками на інші господарські витрати підприємства.

Отже, можна зробити висновок, що готівкові кошти, які були повернені працівником до каси підприємства як частина невикористаного авансу (про що свідчитиме залишок за звітом про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт), за належного документального оформлення (готівкові кошти оприбутковані у касі підприємства) можуть видаватися на господарські потреби.

–1–

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Національного банку України від 15.12.2004 р. №637.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Звинуваченого у вбивстві Бабаєва визнано винним та засуджено на 10 років

15 жовтня Гадяцький районний суд виніс перший вирок