Нова ставка єдиного податку застосовується з місяця подання заяви про зміну госпдіяльності

89
нет комментариев

З якого звітного періоду фізособа – підприємець — платник єдиного податку І або ІІ групи повинна сплачувати єдиний податок за новою ставкою або у більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?

Відповідно до п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, із розрахунку на календарний місяць:

для першої групи платників єдиного податку — у межах від 1 до 10% розміру мінімальної заробітної плати;

для другої групи платників єдиного податку — у межах від 2 до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому п. 293.6 вищезазначеної статті передбачено, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Пунктом 298.5 ст. 298 Податкового кодексу визначено, що у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку другої групи здійснюється контролю­ючими органами на підставі заяви такого платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку (п. 295.2 ст. 295 Кодексу).

Отже, у разі подання фізичною особою – підприємцем — платником єдиного податку першої або другої групи заяви про зміну місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності, внаслідок чого змінюється ставка єдиного податку, нова ставка застосовується починаючи з місяця, в якому подано заяву про відповідні зміни.
Министерство доходов и сборов Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Вже з теплом: найменших пацієнтів лікують у комфортних умовах

У міській дитячій лікарні тепло з самого ранку. Зараз