В разі зміни ціни договору виписується розрахунок коригування до виданої раніше податкової накладної

779
нет комментариев

Від замовника надійшла сума авансу за роботу, яку необхідно виконати згідно договору. На суму авансу виписана податкова накладна. Пізніше додатковою угодою сума договору збільшується (види робіт не змінюються). Чи потрібно виписувати в даному випадку розрахунок коригування ПН на суму авансу? Як при цьому заповнити розрахунок коригування?

Так, в разі зміни ціни договору, відповідно до ст. 192 ПКУ, потрібно виписати розрахунок коригування до виданої раніше (при отриманні авансу) податкової накладної.

Форма розрахунку коригування затверджена як додаток 2 до податкової накладної наказом Міндоходів України від 14.01.2014 р. № 10. Він заповнюється подібно до самої податкової накладної, але містить певні особливості в табличній частині:

– в графі 1 зазначається дата коригування – у вашому випадку це буде дата укладання додаткової угоди до договору про зміну ціни;

– в графі 2 зазначається причина коригування. У вашому випадку це може бути, наприклад, «Зміна вартості», а може бути і більш детальний опис підстави, наприклад, «Підписання додаткової угоди № .. від… до договору про зміну ціни»;

– в графі 3 зазначається номенклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується. В вашому випадку це послуги (оскільки розділ V ПКУ розглядає роботи як різновид послуг з метою оподаткування), і саме цю номенклатуру, наведену раніше в податковій накладній, ви маєте тут зазначити;

– графу 4 ви не заповнюєте, оскільки вона стосується лише товарів;

– в графі 5 зазначається одиниця виміру. В вашому випадку ви маєте повторити одиницю виміру, раніше зазначену в податковій накладній, наприклад, «послуга»;

– в графах 6-7 відбувається коригування кількості товарів/послуг . У вашому випадку ви маєте зменшити цю кількість таким чином, щоб із урахуванням нової, збільшеної ціни на послугу, коригування відбулося із нульовим кінцевим результатом;

– в графах 8-9 відбувається коригування ціни на товари/послуги. Вам потрібно це зробити за тим самим принципом, як відбувалося коригування у графах 6-7.

Наприклад, якщо ціна послуги була 1200 грн. з ПДВ, а стала 1800 грн. з ПДВ і сума авансу була 1200 грн., то при зміні ціни на послугу, на дату авансу сама сума податкового зобов’язання з ПДВ не зміниться. Вона як була, так і залишається в сумі 200 грн. Але зміниться (зменшиться) кількість послуг, яка призводить до нарахування такого податкового зобов’язання. Таким чином, в графі 6 розрахунку коригування потрібно буде вказати різницю між обсягом усієї послуги (1) і тією часткою, яка є оплаченою за рахунок авансу з урахуванням нової ціни (0,67). Це буде 0,33 і показати це значення потрібно із знаком мінус. При цьому в графі 7 треба вказати нову ціну (без урахування ПДВ), тобто 1500 грн. Таким чином, за рахунок коригування в графах 6-7 отримуємо значення – 495 грн. (округлено 500 грн.) В графі 8 потрібно вказати ту частку послуг, яка була наведена у виписаній раніше податковій накладній, тобто, 1. А в графі 9 навести різницю між старою ціною і новою без урахування ПДВ, тобто, 500. Таким чином, за рахунок коригування в графах 8-9 отримуємо значення 500 грн. Відємне і позитивне коригування, здійснене у графах 6-9 перекриваються із нульовим результатом, при цьому ви збільшуєте на 500 грн. ціну і зменшуєте на 0,33 кількість зазначених у раніше складеній податковій накладній послуг (робіт);

– графи 10-12 вами не заповнюються, адже коригування суми ПДВ вами не відбувається.
«Дебет-Кредит»

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Лев – не завжди стримаєте емоції, Стрілець – не кажіть зайвого

Доброго вечора, шановні читачі! На календарі завтра –