Пенсію у розмірі більше 10 000 грн виплачує Пенсійний фонд

226
нет комментариев

Хто є податковим агентом при виплаті фізичній особі пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 10 000 грн. на місяць?

Відповідно до пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує 10 000 грн. на місяць, — у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Згідно з п. 168.3 ст. 168 Податкового кодексу розрахунок податкових зобов’язань з оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться податковим агентом (у тому числі роботодавцем, органами Пенсійного фонду України), визначення якого надано пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу.

Отже, податковим агентом при виплаті фізичній особі пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 10 000 грн. на місяць, є орган Пенсійного фонду України.
Вісник податкової служби

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Shift + Enter или нажмите здесь что бы сообщить нам.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like

Гороскоп на завтра: Овен – будьте наполегливі, Водолій – плануйте кожен крок

Доброго вечора, шановні читачі! Завтра на календарі –